İslamın Yolu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okul Öncesi Eğitim Neden Önemlidir?

Okul Öncesi Eğitim Neden Önemlidir? Empty Okul Öncesi Eğitim Neden Önemlidir?

Mesaj tarafından Mareşal Cuma 24 Eyl. 2010, 21:58

Okul Öncesi Eğitim Neden Önemlidir? 877623

Okul öncesi eğitimin bir çok faydası vardır.
0-6 yaş arasını kaplayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir.Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin üçte ikilik bölümü 0-4 yaş arasında tamamlanmaktadır.
Erken çocukluk dönemindeki deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyicidir.Yapılan çalışmalar,okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam oranlarının ve okul başarısının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Okul öncesi eğitim; sosyal ve duygusal gelişimi destekleyerek,yetişkin dönemde de kişilerin daha üretici ve verimli olmalarını ve sahip oldukları potansiyeli tam olarak kullanmalarını sağlar.

Çocukların gelişim özellikleri,bireysel farklılıkları ve yeteneklerni i göz önüne alan sağlıklı bir biçimde fiziksel,duydusal,dil,sosyal ve zihinsel yönde geşilimlerini sağlayan,olumlu kişilik temellerinin atıldığı,yaratıcılık yönlerinin ortaya çıkarıldığı,çocukların kendilerine güven duymaları sağlandığı,ebebeyn ve eğitimcilerin olduğu kaliteli bir okul öncesi eğitim programına katılan çocukalrın diğer çocuklara kıyasla gelecekte okul başarıları daha yüksek,sosyal ve duygusal,sözel,zihinsel ve fiziksel gelişim açısından daha yetkin oldukarını araştırmalar göstermiştir..
Mareşal
Mareşal
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Tecrübe Puanı : 5995
İtibar : 0

https://hoymakgil.forum.st